Την Παρασκευή 1 Νοεμβρίου ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης υποδέχτηκε στο Δημαρχείο με μεγάλη χαρά την πρόεδρο των θυγατέρων από την Ένωση Ευρυτάνων Αμερικής «Το Βελούχι» κ. Κοντογιάννη Ελευθερία και την πρώην πρόεδρο και μέλος του σωματείου κ. Κοντογιάννη Μαριάννα . Η επίσκεψή τους στην γενέτειρα πατρίδα, το Καρπενήσι, είχε σαν στόχο το επικείμενο συνέδριο που προγραμματίζουν να πραγματοποιηθεί τον Ιούλιο, παρουσία του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Ευρυτάνων Αμερικής «Το Βελούχι» των μελών της ένωσης και των οικογενειών τους .
Στο πλαίσιο αυτό επισκέφτηκαν το Συνεδριακό Κέντρο της πόλης μας καθώς και το Κοινωνικό Παντοπωλείο, το οποίο πάντοτε στηρίζουν έμπρακτα με δωρεές και σημαντικές χορηγίες.