ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης σας γνωστοποιεί ότι το Σάββατο 29 Απριλίου στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο Καρπενησίου θα λάβει χώρα η τελική φάση του Τρίτου Πρωταθλήματος Δημοτικών Σχολείων Καρπενησίου.Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 17:00 το απόγευμα και θα έχει ως εξής:
17:00:Μικρός Τελικός αγοριών
18:00:Μεγάλος τελικός κοριτσιών
19:00:Διαγωνισμοί τριπόντων και βολών
19:30:Μεγάλος τελικός αγοριών
20:30:Απονομές
Στην εκδήλωση ως επίσημος καλεσμένος της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης θα παρεβρεθεί ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Καλαθοσφαίρισης,coachΠαναγιώτης Γιαννάκης.
Η τιμή εισόδου θα είναι 3 ευρώ με τα οποία ο κάθε ένας που θα θέλει να παρακολουθήσει την εκδήλωση θα παίρνει από ένα βραχιολάκι.Τα έσοδα από την πώληση θα πάνε στον Σύλλογο φίλων παιδιών με καρκίνο ΕΛΠΙΔΑ.