Στις φλόγες τυλίχθηκε διώροφη κατοικία στο χωριό βράχα τις πρώτες πρωινές ώρες από άγνωστης μέχρι στιγμής αιτία. Επιτόπου επιχείρησαν για την κατάσβεση της φωτιάς 2 οχήματα της ΠΥ Καρπενησίου με 6 άντρες και 2 οχήματα από την ΠΥ Φουρνάς με 4 άνδρες. Το σπίτι ήταν κατοικήσιμο ευτυχώς όμως οι ένοικοι είχαν απομακρυνθεί έγκαιρα. Ωστόσο, η φωτιά επεκτάθηκε και σε μία άλλη οικία, προκαλώντας ζημιές κυρίως στη κεραμοσκεπή. Τα αίτια της πυρκαγιάς διερευνά το ειδικό Ανακριτικό Τμήμα της Πυροσβεστικής.
ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ :Πάνος Καραγιάννης