Απο τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μυρίκης ανακοινώνεται οτι λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών αναβάλλεται η προγραμματισθείσα κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας τόσο στή Μυρίκη όσο και στον Αχινό Στυλίδας,που θα πραγματοποιείτο το Σάββατο 14 Ιανουαρίου και την Κυριακή 15 Ιανουαρίου αντίστοιχα.
Με απόφαση του Δ.Σ. θα ορισθεί νεότερη ημερομηνία και τα μέλη και οι φίλοι του Συλλόγου θα ενημερωθούν με κάθε πρόσφορο μέσο.