Υπογράφτηκε σήμερα και επίσημα, η προγραμματική σύμβαση μεταξύ Δήμου Καρπενησίου και ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας (Τμήμα Δασοπονίας) ΔΦΠ Καρπενησίου , παρουσία του Δημάρχου κ. Σουλιώτη και του Πρύτανη του ΤΕΙ κ. Λάμψα. Μια πολύ σημαντική συνεργασία και των δύο φορέων , για τη στέγαση των σπουδαστών του ΤΕΙ στη μαθητική εστία του Δήμου Καρπενησίου. Ο Δήμος Καρπενησίου είναι πάντα δίπλα στο ΤΕΙ και στους σπουδαστές του .