Σε απο κοινού πρόταση με το Δήμο Καρπενησίου προς την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού και τον αρμόδιο Υφυπουργό για την καθιέρωση του Καρπενησίου ως “Εθνικό Προπονητικό Κέντρο” προχωρά ο Άρης Τασιός με τον Νίκο Σουλιώτη.
Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και ο Δήμος Καρπενησίου με υψηλό αίσθημα ευθύνης, λαμβάνοντας υπόψη τις δυσκολίες που θα κληθούν να αντιμετωπίσουν οι διοικήσεις των Ελληνικών Αθλητικών Ομοσπονδιών προχωρά στην διάθεση των αθλητικών χώρων με μέριμνα για την φιλοξενία αθλητών στο πλαίσιο την καλοκαιρινής τους προετοιμασίας
Στις δύσκολες αυτές συνθήκες, μπορούμε και πρέπει να στηρίξουμε το τουριστικό προϊόν μας και ιδιαίτερα τον αθλητικό τουρισμό που τους καλοκαιρινούς μήνες αποτελεί σημαντικό πόρο για την τοπική οικονομία αναφέρει στην προσωπική του σελίδα στο facebook ο Αντιπερειφεριάρχης Άρης Τασιός.