Στα 141 εκ € ο προϋπολογισμός της Περιφέρειας με 78,2 εκ € για Δημόσιες Επενδύσεις. Αντίστοιχα στα 7,6 εκ € ο προϋπολογισμός της Ευρυτανίας.
Σε δήλωση ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Ευρυτανίας κ.Άρης Τασιός ανέφερε:Ένας καθαρά αναπτυξιακός προϋπολογισμός με σημαντικό κοινωνικό πρόσημο, με τον οποίον θα μπορέσουμε να ανταποκριθούμε στις προκλήσεις των καιρών, υπηρετώντας παράλληλα το αναπτυξιακό μας πρόγραμμα για την Ευρυτανία.