Με αφορμή την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελλαδικών Εξετάσεων, θα ήθελα να συγχαρώ θερμά τους νέους και τις νέες του δήμου μας , που πέτυχαν την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
Παρά τις δυσκολίες των καιρών που διανύουμε, εύχομαι σε όλα τα παιδιά να είναι οπλισμένα με αισιοδοξία για το μέλλον και αγάπη για ό,τι επέλεξαν να ακολουθήσουν. Για όσα παιδιά δεν τα κατάφεραν, εύχομαι να συνεχίσουν να κυνηγούν τα όνειρά τους με πίστη στον εαυτό τους και θάρρος.
Τέλος, συγχαρητήρια αξίζουν και σε όλους τους γονείς και εκπαιδευτικούς του τόπου μας, που στάθηκαν δίπλα σε όλα τα παιδιά στο δύσκολο αυτό αγώνα που κατέβαλλαν και μοιράστηκαν μαζί τους τις αγωνίες και τις ελπίδες τους.
Σας ευχαριστούμε που μας κάνετε υπερήφανους για άλλη μια φορά.