Μετά από τα γεγονότα που διαδραματίστηκαν τις τελευταίες ημέρες από τις πλημμύρες στη Δυτική Αττική, ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης αφού επικοινώνησε με τον Δήμαρχο Μάνδρας- Ειδυλλίας κ. Κριεκούκη, καλεί όλους τους φορείς και πολίτες του τόπου μας να συνδράμουν στη συγκέντρωση αγαθών πρώτης ανάγκης ( στερεά τροφή, είδη ρουχισμού -ιαματισμού, οικοσυσκευές). Οποιαδήποτε βοήθεια είναι σημαντική ώστε να δείξουμε την αλληλεγγύη μας έμπρακτα σε συμπολίτες μας που βιώνουν δύσκολες στιγμές. Τα προϊόντα θα συγκεντρώνονται στη αποθήκη του δήμου στη Νέα Λαϊκή από Δευτέρα 20 έως Παρασκευή 24 Νοεμβρίου και ώρες 9:00- 13:00. Τηλ. Εππικοινωνίας: 2237350050-25.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο