Αρνητικό βγήκε το δεύτερο δείγμα της ηλικιωμένης που εστάλει χθές το βράδυ στο Νοσοκομείο Λάρισας.Όπως είχαμε αναφέρει απο την πρώτη στιγμή στο δικό μας ρεπορτάζ,το πρώτο δείγμα είχε διαγνωσθεί ως ασθενώς θετικό.
Αρνητικά επίσης βγήκαν και τα υπόλοιπα 15 δείγματα των επαφών της ηλικιωμένης που εστάλησαν σήμερα το πρωί μετά απο την ιχνηλάτηση του ΕΟΔΥ.
Η ηλικιωμένη παραμένει στην ειδική πτέρυγα covid του Νοσοκομείου Καρπενησίου για λόγους ασφαλείας και την Τρίτη 3/8 τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά πρωτόκολλα θα γίνει νέα εξέταση του δείγματος.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό :Πάνος Καραγιάννης