Συναγερμός σήμανε στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου καθώς ο πνευμονολόγος που είχε αναλάβει καθήκοντα πριν 3 εβδομάδες βρέθηκε θετικός στον κοροναϊό.
Εφόσον το τεστ βγήκε θετικό, ο ίδιος μπήκε σε απομόνωση κατ΄οίκον.
Ήδη ξεκίνησε η ιχνηλάτηση των επαφών του εντός και εκτός νοσοκομείου, αφού όλοι οι γιατροί και το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου θα πρέπει να κάνουν τεστ, ώστε να αποκλειστεί κάθε ενδεχόμενο διασποράς.
Να αναφέρουμε πως ο διευθυντής της παθολογικής κ.Γιάννης Πέτρου, αναρρώνει σπίτι του με ήπια συμπτωματολογία κορονοϊού και πλέον το βάρος της νοσηλείας των ασθενών του θαλάμου covid και της παθολογικής σηκώνει μόνος του ο παθολόγος κ.Θοδωρής Δαλαδήμος.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης