Συνάντηση στο Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών είχε ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης με τον Υφυπουργό Γιάννη Κεφαλογιάννη. Ο Δήμαρχος ζήτησε από το Υφυπουργό χρηματοδότηση για την αποκατάσταση των ζημιών που έχουν προκληθεί από πλημμυρικά φαινόμενα που ακόμη δεν έχουν αποκατασταθεί.
Επίσης, ο Δήμαρχος παρουσίασε συγκεκριμένα έργα με προϋπολογισμούς και ο Υπουργός δεσμεύτηκε για διασφάλιση χρηματοδότησης μέσα από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων.