Συνάντηση με τον Πρόεδρο του ΤΕΙ Λαμίας κ. Λάμψα Πέτρο και τον Αντιπρόεδρο κ. Μερτζάνη Άρη πραγματοποίησε σήμερα ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης, παρουσία του Προϊσταμένου των Τεχνικών Υπηρεσιών του ΤΕΙ και των καθηγητών του ΤΕΙ Καρπενησίου κ. Παντέρα και κ. Δανιήλ. Στη συνάντηση συζητήθηκε το πλαίσιο συνεργασίας μεταξύ του Δήμου και της διοίκησης του ΤΕΙ, το οποίο θα διασφαλίζει την εύρυθμη λειτουργία του ΤΕΙ στο Καρπενήσι. Ο Δήμαρχος τόνισε τη σημασία που δίνει ο Δήμος στη λειτουργία του τμήματος στην πόλη και δεσμεύτηκε ότι θα συνεχίσει να συνδράμει, σύμφωνα με τις δυνατότητες του Δήμου, την Τεχνική Υπηρεσία του ΤΕΙ για την ολοκλήρωση μελετών και διεκδίκηση χρημάτων μέσω προγραμμάτων ΕΣΠΑ. Επίσης, δεσμεύτηκε ότι θα συνεχίσει τη φιλοξενία φοιτητών στη Μαθητική Εστία τονίζοντας παράλληλα την ανάγκη για την επισκευή και επαναλειτουργία της φοιτητικής εστίας του ΤΕΙ Καρπενησίου.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο