Συνεδρίασε τη Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου για πρώτη φορά το νέο 7μελες συμβούλιο κοινότητας Καρπενησίου σε αίθουσα του Παλαιού Δημαρχείου Καρπενησίου. Τα θέματα της συνεδρίασης ήταν τα εξής: α) Ορισμός αναπληρωτού Προέδρου και β) Προτάσεις έργων για ένταξη τους στο τεχνικό πρόγραμμα του Δήμου Καρπενησίου 2020. Το νέο συμβούλιο αποτελούν: Καραμπάς Βασίλειος ,Κολλημένος Δημήτριος ,Κοντογεώργος Παναγιώτης ,Κοντοπάνου Αθανασία ,Παπαρούπας Παναγιώτης ,Τσιάρας Κωνσταντίνος. Πρόεδρος του συμβουλίου σύμφωνα με τον νέο εκλογικό νόμο είναι ο Χρήστος Αρμάγος. Αναπληρωτής Πρόεδρος ορίστηκε ομόφωνα ο Δημήτρης Κολλημένος.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης