Έφυγε πριν λίγες ώρες από τη ζωή η μεγάλη φωνή της δημοτικής μας παράδοσης Φιλιώ Πυργάκη, η όποια τους τελευταίους μήνες αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα υγείας. Η κατάσταση της επιβαρύνθηκε, καθώς πριν από δυο περίπου μήνες είχε φύγει από τη ζωή και ο σύζυγος της Μίμης.
Σε ανάρτησή του στο Facebook, ο τραγουδιστής Γιάννης Καψάλης ανέφερε ότι «δυστυχώς έφυγε από τη ζωή η μεγαλύτερη τραγουδίστρια που έβγαλε ο τόπος μας, η μεγάλη Φιλιώ Πυργάκη».
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου