Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τηλεδιάσκεψη που διοργάνωσε ο Δήμος Καρπενησίου με την Υφυπουργό Τουρισμού κ. Σοφία Ζαχαράκη και με την παρουσία του Βουλευτή Ευρυτανίας κ.Κώστα Κοντογεώργου, του Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Ευρυτανίας κ. Αριστείδη Τασιού, του Δημάρχου Αγράφων κ. Αλέξη Καρδαμπίκη και όλων των παραγωγικών φορέων του νομού. Ακούστηκαν προβληματισμοί, δόθηκαν απαντήσεις από την Υφυπουργό και όλοι δεσμεύτηκαν για τήρηση των μέτρων προστασίας, στήριξη των επιχειρήσεων και επιμόρφωση των στελεχών του τουριστικού κλάδου στο πλαίσιο μιας κοινής προσπάθειας συνεργασίας για να ξεπεράσουμε τη δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε.
Ο Δήμαρχος Καρπενησίου ευχαριστεί τον δικό του άνθρωπο στο Υπουργείο Τουρισμού, την Υφυπουργό κ. Σοφία Ζαχαράκη.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου