Μια ξεχωριστή εκδήλωση, τροφή στο μυαλό και την ψυχή,συνδιοργάνωσε το Ράδιο Καρπενήσι 97,5fm, το Επιμελητήριο Ευρυτανίας και ο Εμπορικός Σύλλογος Καρπενησίου, την Δευτέρα 29 Ιουλίου στο Πάρκο Κατσαντώνη στο Καρπενήσι. Θέμα της ποιητικής βραδιάς ‘Το Προσφυγικό’ και έξι εκλεκτοί προσκεκλημένοι της εκδήλωσης απήγγειλαν ποιήματα με πηγή έμπνευσης και αναφορές στο θέμα αυτό που έχει απασχολήσει εντονότερα, όχι μόνο τη χώρα μας, αλλά και ολόκληρο τον κόσμο την τελευταία πενταετία. Η Διευθύντρια του Ράδιο Καρπενήσι κα Έλενα Κανέλλου, ο ποιητής και συγγραφέας Θεοφάνης Παναγιωτόπουλος,ο πολυγραφότατος κ. Μανώλης Κοπανάκης, ο φωτογράφος κ. Μάριος Αποστόλου και οι Παναγιώτης Αρμάγος και Μαριαλένα Βονόρτα,έντυσαν με τις φωνές τους τους στοίχους των ποιημάτων και κράτη-
σαν το ενδιαφέρον του κοινού αμείωτο.
Ρεπορτάζ: Ευρυτανικός Παλμός
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης