Υλοποιούμε την προσπάθεια να «ξεστενέψουμε» το Στένωμα. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου υπέγραψε σήμερα το συμβόλαιο αγοράς ακινήτου που με την κατεδάφισή του θα είναι δυνατή η διάβαση μεγάλων λεωφορείων που θα δώσει τη δυνατότητα να ενταχθεί ο γύρος του Βελουχιού στα τουριστικά προγράμματα των εκδρομέων που επισκέπτονται το Καρπενήσι. Με την εκτέλεση των παραπάνω εργασιών θα τονωθεί ο θρησκευτικός τουρισμός και η τουριστική κίνηση προς το Μοναστήρι των Δομιανών και όλων των χωριών της βόρειας πλευράς του Βελουχιού.
Ευχαριστούμε θερμά τους ιδιοκτήτες του ακινήτου που βοήθησαν στην πραγματοποίηση του έργου.