Με μεγάλη χαρά υποδεχτήκαμε στο Δήμο μας, στο Μεγάλο Χωριό, την πρώτη ομάδα των παιδιών από τον Οργανισμό «Χαμόγελο του Παιδιού».
Μετά από χρόνια το σπίτι τους ανοίγει τις πόρτες του για να φιλοξενήσει για τις καλοκαιρινές τους διακοπές παιδιά από διάφορες περιοχές της Ελλάδας. Ο Δήμος Καρπενησίου στηρίζει θερμά την πρωτοβουλία αυτή και βρίσκεται στο πλευρό του Οργανισμού εξασφαλίζοντας καθημερινά το μεσημεριανό τους γεύμα από το μαγειρείο της Μαθητικής Εστίας.
Ευχόμαστε να περάσουν ένα αξέχαστο καλοκαίρι στο Καρπενήσι.