Με χαρά υπογράψαμε και φέτος με το ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας τη σύμβαση για τη φιλοξενία 30 φοιτητών στη Μαθητική Εστία.Ο Δήμαρχος είχε τη χαρά να ανταλλάξει απόψεις με τον Πρύτανη κ.Πέτρο Λάμψα και τον Αντιπρύτανη κ.Αριστείδη Μερτζάνη για τις εξελίξεις στον τομέα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης εν όψει και της κατάθεσης για διαβούλευση του σχεδίου νόμου για τη συγχώνευση των Πανεπιστημίων.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο