Κατά τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα Κυριακή 19/1 εξαφανίστηκε 92χρονη στο Χωριό παλαιοκατούνα Ευρυτανίας. Σύμφωνα με πηγές η 92χρονη πήγαινε στο κοιμητήριο για να ανάψει το καντηλάκι του άντρα της και έχασε τον προσανατολισμό της. Κινήθηκε σε δύσβατη περιοχή και εγκλωβίστηκε μέσα σε πυκνή βλάστηση όπου δεν υπήρχε διέξοδος.Μετά από αναζήτηση των συγχωριανών της καθως γνώριζαν οτι η ηλικιωμένη πάσχει απο γεροντική άνοια,κάλεσαν την αστυνομία,την Πυροσβεστική,την ομάδα διάσωσης και το ΕΚΑΒ .Τελικά η ηλικιωμένη εντοπίστηκε και άμεσα το ΕΚΑΒ τη μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου όπου σύμφωνα με τους γιατρούς είναι καλά στην υγεία της.
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης