Τα προβλήματα που άφησε πίσω της η κακοκαιρία του Σαββάτου αποκατέστησαν πλήρως τα συνεργεία του Δήμου Καρπενησίου με άμεση παρέμβαση και σε συνεργασία με την Αντιπεριφέρεια Π.Ε. Ευρυτανίας. Από νωρίς το πρωί του Σαββάτου και με τις πρώτες ζημιές να καταγράφονται από τη μεγάλη ποσότητα βροχής που έπεσε στην περιοχή μας, τα μηχανήματα του Δήμου «έπιασαν» δουλειά έτσι ώστε να αντιμετωπιστούν εγκαίρως όλες οι καταστροφές και να περιοριστούν όσο το δυνατόν λιγότερο. Μεγαλύτερα
προβλήματα υπήρξαν στην Δ.Ε. Προυσού όπου είχαν αποκλειστεί 5 συνολικά χωριά ( Εσωχώρια, Σαρκίνη, Αλέστια, Καταβόθρα και Αρέντα). Η πρόσβαση αποκαταστάθηκε σε όλους τους οικισμούς μέχρι το μεσημέρι της Κυριακής.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου