Για πρώτη φορά η Δημοτική αρχή πιστή στη δέσμευσή της για διαφάνεια και λογοδοσία, παρουσίασε τον δημόσιο απολογισμό πεπραγμενών για το έτος 2015 σε ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης παρουσίασε τον απολογισμό μέσα από επτά επιμέρους ενότητες, επιχειρώντας να καλύψει το εύρος των αρμοδιοτήτων και των δράσεων του δήμου. Ο Δήμος Καρπενησίου και η Δημοτική αρχή εργάζεται συστηματικά και προγραμματισμένα για παραγωγή ουσιαστικού έργου και ανάπτυξης της περιοχής. Σε αυτό το πλαίσιο καταθέτει για πρώτη φορά τον δημόσιο απολογισμό με τρόπο συνοπτικό και εύληπτο. Αναλυτικά ο απολογισμός έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Δήμου.
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο