Λόγω της υλοποίησης από την Α.Α.Δ.Ε. του έργου που αφορά στην εφαρμογή της νέας οικονομικής ταξινόμησης εσόδων του λογιστικού σχεδίου της Γενικής Κυβέρνησης , που θα ισχύσει από 1-1-2019 , οι Δ.Ο.Υ. δεν θα πραγματοποιήσουν συναλλαγές με το κοινό , ούτε και εσωτερικές μηχανογραφικές εργασίες , που αφορούν στην βεβαίωση , στην είσπραξη , στη διαγραφή και στην επιστροφή φόρων, την Τετάρτη 2 Ιανουαρίου 2019 , την Πέμπτη 3 ιανουαρίου 2019 και την Παρασκευή 4 Ιανουαρίου 2019.
Οι πολίτες μπορούν να διεκπεραιώσουν τις υποχρεώσεις τους που αφορούν τα συγκεκριμένα αντικείμενα εργασιών των Δ.Ο.Υ. μέχρι το τέλος της επόμενης εργάσιμης ημέρας , δηλαδή της Δευτέρας 7 Ιανουαρίου 2019.
Επισημαίνεται ότι οι υπόλοιπες συναλλαγες των ενδιαφερομένων με τις Δ.Ο.Υ. θα πραγματοποιούνται κανονικά , κατά τις ώρες εισόδου του κοινού.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο