Ο Δήμος Καρπενησίου συμμετέχει ενεργά στη προσπάθεια για την προστασία των ανθρώπων που βρίσκονται στη πρώτη γραμμή για την αντιμετώπιση της πανδημίας, προσφέροντας υγειονομικό υλικό (μάσκες) στο προσωπικό του Γενικού Νοσοκομείου Καρπενησίου, του Θεραπευτηρίου Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας και της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ευρυτανίας. Το υγειονομικό υλικό είναι από τη ποσότητα που παρέλαβε ο Δήμος Καρπενησίου από την ΚΕΔΕ.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο