Το Σάββατο 6 Οκτωβρίου και ώρα 19:00 στην Πλατεία Φουρνάς θα πραγματοποιηθούν τα “Ξεφλουδίσματα καλαμποκιού”. Για 5η χρονιά αναβιώνουμε τη διαδικασία ξεφλουδίσματος καλαμποκιού και διασκεδάζουμε με παραδοσιακή μουσική.
Την Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 11:00 θα πραγματοποιηθεί η Γιορτή Κάστανου στην Αγία Τριάδα Ευρυτανίας. Μια γιορτή- θεσμός στα πολιτιστικά δρώμενα του Δήμου Καρπενησίου.
Το διήμερο 27 και 28 Οκτωβρίου 2018 στη Δομνίστα Ευρυτανίας η Γιορτή Τσίπουρου.