Εκδήλωση μνήμης για τον πρώτο Έλληνα ορειβάτη του ΕΟΣ Αθηνών που πέθανε στα Ιμαλάια πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 5 Μαΐου στο Συνεδριακό Κέντρο σε συνδιοργάνωση του Δήμου Καρπενησίου με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον ΕΟΣ Αθηνών και τον ΕΟΣ Καρπενησίου. Τιμήσαμε τον δικό μας άνθρωπο Προυσιώτη Κλήμη Τσατσαράγκο που πλήρωσε με τη ζωή του την αγάπη του για το βουνό στην προσπάθεια να ανέβει τα Ιμαλάια. Την εκδήλωση χαιρέτησε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης, ενώ παρευρέθηκαν ο Αντιδήμαρχος κ. Παντελής Χαλκιάς και η Περιφερειακή Σύμβουλος κ. Κατερίνα Καλαντζή. ΣΤην εκδήλωση προβλήθηκε ταινία ντοκιμαντέρ από την προσπάθεια της αποστολής, καθώς και ένα βίντεο αφιερωμένο στη ζωή του Κλήμη.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο