《Eκδόθηκε σήμερα Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου 2022 με απόφαση του Περιφερειακού Συμβουλίου η πρώτη άδεια σε ιδιώτη για πλωτά μέσα για την άσκηση τουριστικών πλόων στην Λίμνη Κρεμαστών. Πέρα απο την προφανή σημαντικότητά της για την άσκηση της συγκεκριμένης δραστηριότητας, ειναι επίσης σημαντική γιατί σηματοδοτεί το γεγονός ότι, με στρατηγική στόχευση, υπομονή και επιμονή τα πράγματα γίνονται. Ζούμε σε έναν ευλογημένο τόπο, καιρός να γίνει από όλους μας αντιληπτό》ανέφερε ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε Ευρυτανίας κ.Άρης Τασιός.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου