Τη ζωή του έχασε ένας 50χρονος βοσκός από τον Μάραθο Ευρυτανίας. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ τη στιγμή που προσπαθούσε να μαζέψει τα πρόβατα του, έχασε την ισορροπία του με αποτέλεσμα να γλιστρήσει σε γκρεμό ύψους 100 μέτρων και να τραυματιστεί θανάσιμα.
Στην επιχείρηση συμμετείχαν από την πρώτη στιγμή, άνδρες από την ΠΥ Καρπενησίου, από το κλιμάκιο της Πυροσβεστικής υπηρεσίας που βρίσκεται στη Γρανίτσα, το αστυνομικό τμήμα Κερασοχωρίου , την αστυνομική διεύθυνση Ευρυτανίας ,το ΕΚΑΒ, το ελληνικό διασωστικό σώμα Ευρυτανίας καθώς επίσης και χωριανοί του.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου