Λίγες ημέρες μετά την έναρξη της νέας αυτοδιοικητικής περιόδου παραιτήθηκε ήδη αντιδήμαρχος της. Ο λόγος για τον κ.Ταξιάρχη Κουτρομάνο αντιδήμαρχο τοπικής οικονομίας, δημοτικής αστυνομίας, αθλητισμού και ηλεκτρονικής διακυβέρνησης.Ανακοίνωση επίσημη της παραίτησης ακόμη δεν υπάρχει, είναι γνωστή από δημοσιογραφικες πληροφορίες ,ωστόσο η εξέλιξη είναι επιβεβαιωμένη και έπεσε σαν βόμβα στους κόλπους της δημοτικής αρχής. Εκτιμάται πως οι λόγοι είναι επαγγελματικοί κ αναμένουμε δηλώσεις.
Σύμφωνα πάντα από πληροφορίες, ο πρώτος επιλαχών που θα αντικαταστήσει τον κ κουτρομάνο είναι ο κ.Ιωαννης Σβερώνης.
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο