Ο δήμος Καρπενησίου οριοθέτησε σήμερα το πρωί τους κοινόχρηστους χώρους των καταστημάτων που δραστηριοποιούνται στον χώρο της Κεντρικής Πλατείας.Τοποθετήθηκαν ειδικά κάγκελα ώστε να τηρείται η είσοδος στο χώρο της πλατείας απ όλους τους πολίτες.Ο Δήμος Καρπενησίου είναι σε αναμονή των μέτρων που θα ανακοινώσει η Κυβέρνηση για τα καταστήματα και τους υπαίθριους χώρους,ώστε να προβεί στις επόμενες κινήσεις του. Σκοπός του Δήμου είναι να στηρίξει όλα τα καταστήματα της πόλης και την τοπική αγορά γενικότερα με κάθε τρόπο.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης