Σε συνέχεια των δράσεων του Δήμου Καρπενησίου για συνεχή ενημέρωση των Δημοτών σε θέματα που αφορούν τον αθλητισμό ως τρόπο ζωής, ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Κλεομένης Λάππας και η αθλήτρια του TAEKWONDOκαι του KickBoxing Σεμέλη Ζαρμασκούπη, η οποία πρόσφατα κέρδισε το χρυσό και το ασημένιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα KickBoxing στην Ιρλανδία, επισκέφτηκαν το 1ο, ,2ο ,3ο και 4ο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου, προκειμένου να ενημερώσουν τους μαθητές για θέματα αθλητισμού. Η Σεμέλη μοιράστηκε τις εμπειρίες της με τους μαθητές και απάντησε σε ερωτήσεις των παιδιών.
Με την ευκαιρία δόθηκε στα σχολεία αθλητικό υλικό, το οποίο προέρχεται από χορηγία της εταιρίας INTERSPORT στο Δήμο Καρπενησίου προκειμένου να διανεμηθεί στα σχολεία.