Ο Σύλλογος των Καθηγητών του Γενικού Λυκείου Καρπενησίου θα ήθελε να ευχαριστήσει το Δ.Σ του Θεραπευτηρίου Χρονίων Παθήσεων Καρπενησίου για την άμεση ανταπόκρισή του στο αίτημά του σχολείου μας για την παραχώρηση στο 1ο ΕΠΑΛ Καρπενησίου εξοπλισμού του Θεραπευτηρίου προκειμένου να χρησιμοποιηθεί για το Εργαστήριο Φυσιοθεραπείας . Η παραχώρηση του εξοπλισμού δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές του σχολείου μας, που επέλεξαν τον Τομέα «Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας», να παρακολουθήσουν το μάθημα «Εισαγωγή στη Φυσικοθεραπεία» σε συνθήκες που εξυπηρετούν την ουσιαστική διδασκαλία και γνώση του αντικειμένου. Η άμεση ανταπόκριση από την πλευρά των υπευθύνων του Θεραπευτηρίου αποδεικνύει την ευαισθησία τους, και μάλιστα σε θέματα που δεν άπτονται του στενού κύκλου ενδιαφερόντων του Θεραπευτηρίου, αλλά έχουν τεράστια κοινωνική σημασία, όπως η εκπαίδευση. Θα θέλαμε να μεταφέρουμε επίσης τις ευχαριστίες των μαθητών μας και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας .
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο