Με την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα ήθελα από καρδιάς να ευχηθώ υγεία και καλή σχολική χρονιά στα παιδιά μας αλλά και σε όλα τα μέλη της σχολική κοινότητας. Εμείς σαν περιφέρεια στεκόμαστε στο πλευρό των μαθητών όχι μόνο με ευχές αλλά και με συγκεκριμένες πράξεις οι οποίες ήδη παράγουν απτά και μετρήσιμα αποτελέσματα. Με έργα για την εκπαιδευτική κοινότητα στην Ευρυτανία που ξεπερνούν τα 3 εκ €, βελτιώνουμε της σχολικές υποδομές μας, εκσυγχρονίζουμε τον εξοπλισμό μας, αλλά κυρίως, με στοχευμένες δράσεις, δίνουμε χέρι βοήθειας στους μαθητές και στις οικογένειές τους που το έχουν περισσότερο ανάγκη.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο