Πυρκαγιά ξέσπασε στον περικαλλή Ιερό Ναό του Αγίου Νεκταρίου στο χωριό Κρέντης από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία. Άμεση και απόλυτα αποτελεσματική η αντίδραση και η συμμετοχή ολων των συγχωριανών στον περιορισμό και στην κατάσβεση της φωτιάς που προξένησε ζημιές σε ένα μόνο σημείο και δεν επεκτάθηκε και σε άλλους χώρους του Ναού. Στο σημείο έσπευσαν γρήγορα 2 οχήματα της Π.Υ Καρπενησίου με 5 άνδρες οι οποίοι δεν χρειάστηκε να επέμβουν καθώς η πυρκαγιά είχε σβήσει.
Σύμφωνα με πληροφορίες η φωτιά προκλήθηκε απο βραχυκύκλωμα.Τα αίτια εξετάζει η Πυροσβεστική υπηρεσία Καρπενησίου.
Επιμέλεια: Έλενα Κανέλλου