Τροχαίο ατύχημα συνέβη σήμερα το απόγευμα 20/8 στο Καρπενήσι επι της οδού Αγίου Νικολάου.
Η οδηγός του Ι.Χ αυτοκινήτου έχασε τον έλεγχο εξαιτίας της ολισθηροτητας του δρόμου με αποτέλεσμα να χτυπήσει πανω στις μεταλλικές προστατευτικές μπάρες κ να φυγει λιγα μέτρα κάτω από τον δρόμο σταματώντας σε εγκαταλειμμένο σπίτι.
Στο σημείο έσπευσαν άμεσα ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, όχημα της Π.Υ Καρπενησίου και η Αστυνομία. Η νεαρή γυναίκα μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου και ευτυχώς όπως διαπιστώθηκε δεν τραυματιστηκε.
Να σημειώσουμε ότι στο παρελθόν στο συγκεκριμένο σημείο έχουν συμβεί παρόμοια ατυχήματα, παρότι υπάρχει πινακίδα του Δήμου που προειδοποιεί για την ολισθηροτητα του δρόμου όταν πέφτουν νερά.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου