Την Κυριακή 9/1/2022 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, πραγματοποιήθηκαν δημαιρεσίες για την εκλογή του νέου προεδρείου του Δημοτικού Συμβούλιου Καρπενησίου καθώς και των μελών της Οικονομικής Επιτροπής και Ποιότητας Ζωής. Οι διαδικασίες διεξήχθησαν σε πνεύμα δημοκρατίας, συνεργασίας και συνεννόησης. Νέα Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου εξελέγη και για αυτή την περίοδο η Γεωργία Γκαρίλα. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου απόλυτα ικανοποιημένος συνεχάρη την νέα πρόεδρο και ευχήθηκε η νέα περίοδος να φέρει επιστροφή στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου και των δια ζώσης συνεδριάσεων. Επίσης, ευχήθηκε καλή θητεία στη νέα σύνθεση των επιτροπών, να φέρει τα καλύτερα αποτελέσματα και να συνεχίσει την επιτυχημένη προσπάθεια των προηγούμενων μελών.
Επιμέλεια: Έλενα Κανέλλου
Φωτο: Πάνος Καραγιάννης