Λόγω της μεσημεριανής σφοδρής βροχόπτωσης η οποία κράτησε περίπου 1 ώρα, προκλήθηκαν 3 συμβάντα τα οποία άμεσα αντιμετώπισε η Πυροσβεστική Υπηρεσία Καρπενησίου.Πτώση δέντρου σε οδόστρωμα στο 3ο χλμ Καρπενησίου-Αγρινίου,πυρκαγιά απο κεραυνό σε δέντρο στη δύσβατη θέση Κακόρεμα και εισροή υδάτων ομβρίων και λυμάτων σε υπόγειο εργοστασίου ξυλείας το οποίο υπέστη υλικές ζημιές και τα αίτια διερευνά η Πυροσβεστική Υπηρεσία Καρπενησίου.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου