Παράσταση διαμαρτυρίας στο υποκατάστημα της ΔΕΗ στο Καρπενήσι
Αντιπροσωπεία του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ, Σωματείων του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα και συλλόγων της περιοχής συγκεντρώθηκαν έξω από το υποκατάστημα της ΔΕΗ και απαίτησαν πραγματικά μέτρα ενάντια στην ακρίβεια και όχι κοροϊδία, φθηνό ρεύμα και καύσιμα, πραγματικές αυξήσεις σε μισθούς και συντάξεις.
Η χθεσινή πρωτοβουλία ήταν προπαρασκευαστική για την συγκέντρωση που διοργανώνουν τα σωματεία και το Ν.Τ της ΑΔΕΔΥ στην κεντρική πλατεία του Καρπενησίου την Πέμπτη 13 Οκτώβρη, στις 6 μ.μ., διεκδικώντας μέτρα για την επιβίωση των λαϊκών νοικοκυριών ιδιαίτερα στην Ευρυτανία με τους επτά μήνες χειμώνα.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου