Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο αγώνας Karpenissi Trail 2022, ένας αγώνας ορεινού τρεξίματος με επίκεντρο το Μεγάλο Χωριό Ευρυτανίας και το όρος Καλιακούδα.
300 Αθλητές από όλη την Ελλάδα είχαν την ευκαιρία να ζήσουν μια μοναδική δρομική εμπειρία στην Ευρυτανική φύση πλαισιωμένοι από ένα μοναδικό φθινοπωρινό τοπίο.
Η άρτια διοργάνωση και η ζεστή φιλοξενία των κατοίκων σε συνδυασμό με ένα σπουδαίο δίκτυο μονοπατιών αλλά και σπουδαία πολιτιστική και γαστρονομική παράδοση αποτελούν στοιχεία που μπορούν να αναδείξουν την περιοχή σε σημαντικό αθλητικό προορισμό.
Πολλά συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες που πήραν μέρος και στους τρεις αγώνες και σε όλους όσους βοήθησαν για την επιτυχία της.
Επιμέλεια: Έλενα Κανέλλου