Στα γραφεία των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας στο Καρπενήσι, πραγματοποιήθηκε χθες η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας, με την παρουσία όλων των διοικητικών υπαλλήλων και των αποσπασμένων εκπαιδευτικών.
Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καρπενησίου κ.κ. Γεώργιος, ο οποίος απηύθυνε ευχές για υγεία, καλή και ευλογημένη χρονιά.
Οι Διευθυντές Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Βασ. Σταυρόπουλος και Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Γεωργ. Γιάννακας ευχήθηκαν με τη σειρά τους σε όλες/όλους τις/τους εκπαιδευτικούς, τις/τους διοικητικούς υπαλλήλους, τις/τους μαθήτριες/τές και στους γονείς για ένα υγιές, ευτυχές και δημιουργικό 2023.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου