Με την κίνηση 12 εκχιονιστικών οχημάτων και μηχανημάτων έργου, απο νωρίς σήμερα το πρωί η Π.Ε Ευρυτανίας επεμβαίνει για να αντιμετωπίσει τα προβλήματα που προκύπτουν από τις έντονες βροχοπτώσεις και χιονοπτώσεις. Η χθεσινή διακοπή κυκλοφορίας στα Σβερωνέικα αποκαταστάθηκε, ενώ σήμερα το πρώι απο πτώση βράχου διακόπει η κυκλοφορία στα Αραποκέφαλα (ΕΟΔ Προυσού – Αιτωλοακασρανίας). Στο υπόλοιπο οδικό δίκτυο ιδιαίτερα προβλήματα δεν υπάρχουν. Ωστόσο συνιστάτε η προσοχή στις μετακινήσεις.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου