Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι διήμερες εκδηλώσεις για την καθιερωμένη Γιορτή Κάστανου στην Αγία Τριάδα από το Δήμο Καρπενησίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Αγιατριαδητών.
Πλήθος κόσμου ντόπιων αλλά και επισκεπτών είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν ψημένα κάστανα και να διασκεδάσουν στην πλατεία του χωριού ενώ αρκετοί ήταν και αυτοί που παρακολούθησαν την ημερίδα για το κάστανο και την προοπτική του.
Επιμέλεια: Έλενα Κανέλλου