Φωτιά εκδηλώθηκε σήμερα σε κατοικημένη περιοχή στην Τοπική Κοινότητα Βελαώρας. Στο σημείο έσπευσαν άμεσα το πυροσβεστικό όχημα του Δήμου με δύο άνδρες ,ο Αντιδήμαρχος κ. Μάκκας Ηλίας,ο πρόεδρος του χωριού κ.Τόλης Γιώργος καθώς και δύο επανδρωμένα οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Καρπενησίου με τέσσερις άνδρες. Από τη φωτιά δυστυχώς κάηκε ολοσχερώς μία αποθήκη ενώ κινδύνευσαν και γειτονικές κατοικίες οι οποίες σώθηκαν χάρη στην άμεση επέμβαση όλων.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης