Σε κλίμα χαράς και γλεντιού γιορτάστηκε σήμερα η Τσικνοπέμπτη στον Δήμο Καρπενησίου.
Από νωρίς οι ψησταριές άναψαν στο χώρο του ΚΑΠΗ για τα μέλη του κέντρου ηλικιωμένων -που το απόλαυσαν ιδιαίτερα – αλλά και για όλους τους δημότες που βρέθηκαν εκεί!
Ψήσιμο και φαγοπότι ακολούθησε και στο κέντρο συγκέντρωσης των οχημάτων του Δήμου (Όρχος) για το εργατικό προσωπικό του Δήμου , μια αφορμή απόδρασης από τις απαιτήσεις της καθημερινότητας αλλά και μια ευκαιρία για ενδυνάμωση και σύσφιξη των σχέσεων των ομάδων εργασίας.
Με τσίκνα, χορούς, τραγούδια και γέλια, γέμισαν και τα σχολικά προαύλια με μαθητές και εκπαιδευτικούς να το χαίρονται ιδιαίτερα καθώς και το ΚΔΑΠ ΜΕΑ του δήμου.
Επιμέλεια: Έλενα Κανέλλου