Επειδή το τελευταίο διάστημα, το Νοσοκομείο Καρπενησίου δέχεται διερευνητικά τηλεφωνήματα για το αν έχει αλλάξει ή όχι η διαδικασία των ραντεβού για επισκέψεις στα Ιατρεία και Εργαστήρια, πληροφορούμε τους πολίτες ότι δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα από τον καθιερωμένο τρόπο οργάνωσης των ραντεβού. Για επισκέψεις στα Τακτικά Εξωτερικά Ιατρεία: Παθολογικό, Καρδιολογικό, Πνευμονολογικό, Παιδιατρικό (Χορήγηση Βεβαιώσεων), Νεφρολογικό, Δερματολογικό, Χειρουργικό, Ορθοπεδικό, Οφθαλμολογικό, Γυναικολογικό, Οδοντιατρικό, Ιατρείο Πόνου και στο Μικροβιολογικό εργαστήριο ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να κλείνει ραντεβού στο τηλέφωνο 22373-50203 και από ώρα 12 το μεσημέρι μέχρι 3 το απόγευμα.
Για εμβόλια στο 22373-50260, για το ψυχιατρικό στο 22370-24698 για την αιμοδοσία στο 22373-50117 και για το Ακτινολογικό, Υπέρηχο και Μαστογράφο στο 22373-50111,2.
H διαδικασία της επισκέψεως στα Τακτικά Ιατρεία και Εργαστήρια κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού αξιολογήθηκε με μεγάλη επιτυχία.
Όλα τα Ιατρεία και Εργαστήρια συνεχίζουν να λειτουργούν και είναι στην διάθεση των πολιτών.
ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ