Η Σχολή μπαλέτου Nicola Gabriel παρουσιάζει την παράσταση Η Ωραία Κοιμωμένη την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου @ 20:00 στο συνεδριακό κέντρο καρπενησίου.
Βασισμένος σε ένα εκ των σημαντικότερων έργων του κλασσικού ρεπερτορίου ο Nicola Gabriel ,μας παρουσιάζει τη δική του χριστουγεννιάτικη εκδοχή της Ωραίας Κοιμωμένης. Ένα από τα πιο αναγνωρίσιμα μπαλέτα όλων των εποχών ,αλλά και ένα απο τα πιο όμορφα παραμύθια. Με την υποστήριξη του Ράδιο Καρπενήσι 97,5fm