Το Σάββατο 15 Δεκεμβρίου η τοπική κοινότητα Αγίου Νικολάου ανάψε το χριστουγεννιάτικο δέντρο όπου παρευρέθηκαν οι Αντιδήμαρχοι κ. Παντελής Χαλκιάς, κα Ευδοξία Κονιαβίτη, η Πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ κα Σοφία Ζαλοκώστα και ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Παναγιώτης Παπαδογούλας.
Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου ανάψαν τα δέντρα σε άλλα δύο όμορφα χωριά του Δήμου καρπενησίου, στον Προυσό και το Μεγάλο Χωριό. Τα δέντρα άναψε ο Δήμαρχος κ. Σουλιώτης με τους Προέδρους των χωριών κ. Τσατσαράγκο στον Προυσό και κ. Μαντζιούτα στο Μεγάλο Χωριό, ενώ παρευρέθηκαν οι Αντιδήμαρχοι κ. Χαλκιάς, κ. Βονόρτας, κα Κονιαβίτη, κα Γκαρίλα, η Πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ κα Ζαλοκώστα και ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Παναγιώτης Παπαδογούλας .