Υπογράφτηκε την Παρασκευή 6 Ιουλίου, η σύμβαση του έργου για το Κειμηλιαρχείο Φουρνάς, προϋπολογισμού 676.000 ευρώ. Ο Δήμαρχος κ. Νίκος Σουλιώτης συζήτησε με τον ανάδοχο εργολάβο για την έναρξη των εργασιών, οι οποίες θα αρχίσουν τις επόμενες μέρες.
Ένα σημαντικό έργο που θα προστατέψει και θα αναδείξει το αγιογραφικό έργο του Διονυσίου εκ Φουρνάς αλλά και που θα συμβάλει στη γενικότερη ανάπτυξη της περιοχής.