Το Κοινωνικό μας Παντοπωλέιο προμηθεύτηκε σχολικά είδη τα οποία θα διανεμηθούν στα τέκνα των ωφελούμενων οικογενειών, σύμφωνα με τις σχολικές τους ανάγκες! Τα είδη αγοράστηκαν με δωρεά των θυγατέρων της Αμερικής τις οποίες ευχαριστούμε θερμά.
Ακόμα, το Κοινωνικό μας Παντοπωλείο, αναγνωρίζοντας τις αυξανόμενες ανάγκες της εποχής μας για στήριξη των δημοτών και ενδυνάμωση της κοινωνικής συνοχής, προσφέρει φροντιστηριακή υποστήριξη στα τέκνα των ωφελούμενων οικογενειών που φοιτούν στο Λύκειο. Τις ανάγκες θα τις καλύψουν αφιλοκερδώς τα Φροντιστήρια Μέσης Εκπαίδευσης της πόλης μας, ενώ τα Φροντιστήρια Αγγλικών προχώρησαν σε έκπτωση των διδάκτρων τους. Ευχαριστούμε πολύ όλους τους εκπαιδευτικούς γαι την πολύτιμη συμβολή τους και συνεργασία.